Главный Оптимист Всея Украины (happy_julia) wrote,
Главный Оптимист Всея Украины
happy_julia

Хроники конференции

18 серпня, день третій

Сьогодні наш день почався з ... оригамі! Ми зробили гарні різнокольорові квіточки-лілії, які весь день прикрашали наші столи. Взагалі хочу сказати, що наш „дівчачий” зал для засідань значно гарніший і затишніший, ніж той де проходили спільні засідання зі скаутами.

Спочатку ми слухали виступи запрошених спікерів, що переймаються проблемами дівчат та жінок. Питання, що вони піднімали, хвилюють багатьох дівчат та жінок: місце жінок у владних та бізнес-структурах; постійна експлуатація зображень оголених жінок в рекламі та оголошеннях для привернення уваги до товарів та періодичних видань; про сприйняття свого тіла та сучасні „еталони” краси; жорстокість по відношенню до дівчат та жінок у всьому світі ... Чи знате ви, що щороку 60 мілліонів дівчат у світі зазнають сексуальних домагань по дорозу до школи? Я повторю ще раз повільніше:
Щороку
Шістдесят мілліонів дівчат
Зазнають сексуальних домагань
По дорозі до школи.

Вас може не хвилювати ця статистика, але лише доти, доки серед цих шестидесяти мілліонів не опиниться ваша дочка/сестра/подруга. ВАДГДС два роки тому запустила глобальну кампанію „Припинимо насильство”, і долучитись до неї може будь-хто з вас, додавши свій голос до мільйонів інших голосів, щоб цей світ став безпечнішим та комфортнішим місцем для дівчат та жінок.

Також сьогодні багато часу було витрачено на запитанні/відповіді. Найцікавішим питанням, шо викликало найбільше суперечок та обговорень було: чи можна і чи повинні хлопці/чоловіки бути членами гайдівських організацій та, як результат, членами ВАДГДС? Є кілька організацій-членів ВАДГДС, що приймаюсь до своїх лав хлопців, і вгни переконані, що не лише можна, а й потрібно залучати хлопців/чоловіків до нашої роботи. Бо якщо ми хочемо змінити світ, то міняти потрібно не тільчи жінок, але й чоловіків, а як же ми зможемо впливати на чоловіків, якщо ми не будемо працювати з ними? ВАДГДС має своє бачення, свою місію, свою мету, і якщо є хлопці та чоловіки, що підтримують це бачення – то чому не прийняти їх до наших лав? Цікаве питання, я й досі його обдумую.

Нарешті, сьогодні сталась, напевно, найважливіша подія конференції: був обраний новий Європейський комітет ВАДГДС, що працюватиме наступні три роки над розвитком та посиленнім позицій гайдинга та гайдівських асоціацій у Європі. І ось імена чудових людей, волонтерів, що витрачають свій час та здібності для роботи на європейському рівні: Ніна Флек, Корінна Хаурі, Аманда Медлер, Шарон О’Нілл Лібрері, Ері Пападопулу, Паскаль Вандерсміссен, ВІТАЄМО!!! У одному з наступних випусків розповім вам трохи більше про кожного з новообраних членів Комітету.

Ну і нарешті, закінчився сьогоднішній день Європейським базаром, де всі мали змогу продати сувеніри, привезені з рідних країн, та заробити трохи грошей для своїх організацій. Ну що вам сказати, цей момент розчарував нас найбільше: ми продали хіба половину з тих чудових речей, що привезли на продаж. Найкращі (і власне найдорожчі) сувеніри поїдуть назад додому. А найбільшим успіхом користувалась проста гра, що я позичила у свого сина: на невеличкій палиці маленька чаша, і кулька прив’язана на нитці, потрібно закинути кульку у чашу, тримаючи цей пристрій за палицю. Я певна що ви знаєте цю гру! Ми продавали право пограти у неї, а успішні гравці навіть отримували призи. А наші чудові ручної роботи рушники і серветки, наші  милі гайдівські дрібнички та інші приємні речі лишились нерозпроданими, навіть після тотального зниження цін.

Але ми не довго сумували (один із гайдівських законів – не сумувати та посміхатись за будь-яких труднощів), вже зараз ми посміхаємось і ... готуємось до нових цікавих подій, що чекають на нас завтра. Залишайтесь на зв’язку!
Tags: гайдинг
Subscribe

 • Breaking through the chill

  Случайно увидела афишу концерта Расмуса, ноябрь следующего года. Чтоле купить билеты? Пока я над этим думаю, вот вам красивая октябрьская песенка. Ну…

 • Faudrait sourire même au pire

  Настроение сегодня вот такое (видать потому что завтра таки в отпуск) :)

 • 365/365 – I thank you for that special thrill

  А песенку для последнего дня марафона я, сознаюсь, выбрала давно, практически в самом начале. К сожалению, не нашла к ней видео, так что решила в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment